Slaglåspistoler 1800-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
SLAGLÅSPISTOLER, 2 st, m/1850, flankör, Husqvarna faktori, årsstämplad 1856, nr 1190 respektive 1851, nr 739 87 samt kolvbeslag stämplat 739 / US 87, längd 46 cm
Slitage, smärre träbortfall
305494
2015-04-16