Slaglåspistoler 1800-tal

Slaglåspistoler 1800-tal
Slaglåspistoler 1800-tal
Slaglåspistoler 1800-tal
Slaglåspistoler 1800-tal
Slaglåspistoler 1800-tal
Slaglåspistoler 1800-tal
Slaglåspistoler 1800-tal
Slaglåspistoler 1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SLAGLÅSPISTOLER, 2 st, m/1850, flankör, Husqvarna faktori, årsstämplad 1856, nr 1190 respektive 1851, nr 739 87 samt kolvbeslag stämplat 739 / US 87, längd 46 cm

Slitage, smärre träbortfall

305494

2015-04-16