Karmstolar samt stolar empirestil
Klubbat för:
900 SEK
Utropspris
3 000 SEK
KARMSTOLAR, 1 par, STOLAR, 2 st, empirestil, 1900-talets första hälft, mahognyfanér, intarsiadekor med pärlemoinläggningar, sitthöjd ca 45 resp 42 cm
Fanérbortfall, slitage, spricka i ryggbricka, blekta, lagning
305572
2015-04-17