Karmstolar samt stolar empirestil

Klubbat för:

900 SEK

Utropspris

3 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, STOLAR, 2 st, empirestil, 1900-talets första hälft, mahognyfanér, intarsiadekor med pärlemoinläggningar, sitthöjd ca 45 resp 42 cm

Fanérbortfall, slitage, spricka i ryggbricka, blekta, lagning

305572

2015-04-17