Pottskåp gustavianskt stockholmsarbete
Klubbat för:
1 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
POTTSKÅP, 1700-tal, gustavianskt stockholmsarbete, med huggen stenskiva, fanérat i mahogny, drakknopp i ben, höjd ca 74, 40x28 cm
Sprickor, fanérskador, fanérbortfall, skivan med nagg undertill, listdelar saknas, dragknopp saknas, ett ben med skador
305710
2015-04-18