Pottskåp gustavianskt stockholmsarbete

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

2 500 SEK

POTTSKÅP, 1700-tal, gustavianskt stockholmsarbete, med huggen stenskiva, fanérat i mahogny, drakknopp i ben, höjd ca 74, 40x28 cm

Sprickor, fanérskador, fanérbortfall, skivan med nagg undertill, listdelar saknas, dragknopp saknas, ett ben med skador

305710

2015-04-18