Burton fickur 1700-tal
Klubbat för:
5 200 SEK
Arviointi
6 000 SEK
Kuvaus
BURTON, herrfickur, 1700-talets första hälft, England, boett i förgyllt silver, spindelgång, urtavla märkt Burton London, verket märkt Jn Burton London 110, genombruten balansklove med dekor av grotesk, diameter inkl. 51 mm
Kuntoraportti
Skador och slitage, balanstapp av
305882
Päivämäärä:
2015-04-19