Burton fickur 1700-tal

Burton fickur 1700-tal
Burton fickur 1700-tal
Burton fickur 1700-tal
Burton fickur 1700-tal
Burton fickur 1700-tal
Burton fickur 1700-tal
Burton fickur 1700-tal
Burton fickur 1700-tal

Klubbat för:

5 200 SEK

Arviointi

6 000 SEK

Kuvaus

BURTON, herrfickur, 1700-talets första hälft, England, boett i förgyllt silver, spindelgång, urtavla märkt Burton London, verket märkt Jn Burton London 110, genombruten balansklove med dekor av grotesk, diameter inkl. 51 mm

Kuntoraportti

Skador och slitage, balanstapp av

305882

Päivämäärä:

2015-04-19