Damfickur i 18 k
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
DAMFICKUR, 18 k guld, 1800-tal, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, spindelgång, boett besatt med 81 pärlor, guillocherad bakboett med grön emalj, blånerad visare, urnyckel i 18 k, guld diameter ca 30 mm, etui
Skador och slitage, löst glas
305908
2015-04-20