Damfickur i 18 k

Damfickur i 18 k
Damfickur i 18 k
Damfickur i 18 k
Damfickur i 18 k
Damfickur i 18 k
Damfickur i 18 k

Klubbat för:

2 600 SEK

Utropspris

2 000 SEK

DAMFICKUR, 18 k guld, 1800-tal, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, spindelgång, boett besatt med 81 pärlor, guillocherad bakboett med grön emalj, blånerad visare, urnyckel i 18 k, guld diameter ca 30 mm, etui

Skador och slitage, löst glas

305908

2015-04-20