Klubbat för:
1 400 SEK
Schätzwert
2 000 SEK
Beschreibung
INGRID ATTERBERG, vas, "Negro", Upsala-Ekeby, signerad, delvis glaserad stengods med asymmetrsik mynning, totalhöjd ca 47 cm
Zustandsbeschreibung
Bruksslitage, spricka på mynningens insida
305976
2015-04-19
Har du ett liknande objekt
Vi söker föremål till våra kommande auktioner