Tallrikar Josef Frank för firma Svenskt Tenn
Klubbat för:
2 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
TALLRIKAR, 14 st, grön glasmassa, designade av Josef Frank för firma Svenskt Tenn Stockholm på 1940-talet, längd 30 cm, ASSIETTER, 9 st, troligen Reijmyre, grön glasmassa
Skador: Glaset med slitage
Ytslitage, några med botten nagg
306109
2015-04-19