Tallrikar Josef Frank för firma Svenskt Tenn

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

TALLRIKAR, 14 st, grön glasmassa, designade av Josef Frank för firma Svenskt Tenn Stockholm på 1940-talet, längd 30 cm, ASSIETTER, 9 st, troligen Reijmyre, grön glasmassa
Skador: Glaset med slitage

Ytslitage, några med botten nagg

306109

2015-04-19