Anita Fröding olja

Anita Fröding olja
Anita Fröding olja
Anita Fröding olja
Anita Fröding olja
Anita Fröding olja
Anita Fröding olja

Klubbat för:

3 600 SEK

Utropspris

3 000 SEK

ANITA FRÖDING (född 1942): "Solsnö påväg", monogramsignerad AF, olja på duk, 61 x 50 cm

Anita Fröding är en svensk konstnär och illustratör, utbildad vid Ecole National Superieure Des Beaux Arts, Paris, Konstfack samt Konsthögskolan i Stockholm. Hon finns representerad på bl a Nationalmuseum

306160

2015-04-20