Matsalsgrupp design Bertil Fridhagen för Bodafors

Klubbat för:

12 500 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BERTIL FRIDHAGEN, matgrupp, 11 dlr, Bodafors, 1900-tal, valnötsfanér, bestående av: bord med 3 iläggsskivor med sarg, 10 stolar med rotting och skinn, bordets diameter ca 116, höjd ca 43, iläggsskivor ca 55 cm vardera, totallängd 28, stolarnas sitthöjd ca 45 cm

Repor, slitage, skador i rottingen

306164

2015-04-20