Stolar sengustavianska Stockholm
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 000 SEK
STOLAR, 2 st, sengustavianska stockholmsarbeten, signerade ILG, (Johan Lindgren, stolmakare i Stockholm 1786-1800), bemålade, stoppade sitsar, sitthöjd ca 46 cm
En renskrapad, en bemålad, slitage
306191
2015-04-20