Stolar sengustavianska Stockholm

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 000 SEK

STOLAR, 2 st, sengustavianska stockholmsarbeten, signerade ILG, (Johan Lindgren, stolmakare i Stockholm 1786-1800), bemålade, stoppade sitsar, sitthöjd ca 46 cm

En renskrapad, en bemålad, slitage

306191

2015-04-20