Jadeit Guanyin / Figurin jadeit Guanyin (Selected)
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
2 000 SEK
A JADEIT FIGURE, standning Guanyin with fruits, mounted to wooden stand, 20th century, total height c. 17 cm
FIGURIN, jadeit, Kina, 1900-tal, föreställande stående Guanyin med frukter, höjd ca 17 cm (ink snidad träsockel)
Parts missing, mounted, glue/repair to base Delar saknas, monterad på sockel, limrester/lagning vid basen
306219
2015-06-01