Anders Hoberg fickur i silver

Anders Hoberg fickur i silver
Anders Hoberg fickur i silver
Anders Hoberg fickur i silver
Anders Hoberg fickur i silver
Anders Hoberg fickur i silver
Anders Hoberg fickur i silver
Anders Hoberg fickur i silver
Anders Hoberg fickur i silver

Klubbat för:

13 500 SEK

Utropspris

5 000 SEK

ANDERS HOBERG (1767-1834), Stockholm, herrfickur, silver, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, sekundvisare, cylindergång, verket märkt And Hoberg Stockholm 176, boetten märkt AWC (Anders Wilhelm Åberg), C4 1833, diameter 58 mm

Slitage och lagningar

306521

2015-04-22