Bordsur med speldosa empirestil sterlingsilver

Klubbat för:

7 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

BORDSUR MED SPELDOSA, 1900-tal, förgyllt sterlingsilver, empirestil, mekaniskt urverk, i form av lyra, dekor med slipade cabochonslipade gula stenar, odlade halvpärlor, krönt med fasetterad gul sten, höjd 26 cm

Skador

306572

2015-04-22