Christer Strömholm gelatinsivlerfotografi

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

8 000 SEK

CHRISTER STRÖMHOLM (1918-2002): "Triangeldrama", med påskrift på baksidan: "Foto av Christer Christian (1951) Triangeldrama", gelatinsilverfotografi monterat på kartong, 18x24 cm
PROVENIENS: Ulf Hård af Segerstad, Stockholm

Oramad. Smärre hanteringsslitage, nålstick i hörnen.

306612

2015-05-10