Flintlåspistoler
Klubbat för:
15 000 SEK
Utropspris
18 000 SEK
FLINTLÅSPISTOLER, 1 par, otydligt signerade, piporna märkta DT och smedstämpel (troligen Daniel Thiermay, Paris 1700-1740), pipor och lås med svag gravyr, helstockar i rot, beslag i vitmetall med rester av förgyllning, längd 48 cm
korrosion, stockskador-och lagningar
306621
2015-05-28