Silverbägare 1800 mästare Lars Biugg

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 000 SEK

LARS BIUGG, bägare, silver, Jönköping 1800, svisselerad dekor av bladornamentik, fotring med vågband i relief, höjd ca 9,5 cm, vikt ca 58 g

Fotring något skev, bucklor, spår av invändig förgyllning

306623

2015-04-22