Vägglystrar

Vägglystrar
Vägglystrar

Klubbat för:

1 100 SEK

Utropspris

1 500 SEK

VÄGGLYSTRAR, 1 par, 1900-tal, för 2 ljus vardera, stommar i förgylld mässing, behängd med olikslipade prismor, höjd ca 43 cm
PROVENIENS:
Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström

306634

2015-04-23