Kaffeservis troligtvis Gardner

Klubbat för:

12 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KAFFESERVIS, 4 dlr, porslin, sannolikt Gardner, Ryssland, förgylld polykrom dekor, märk G, höjd ca 18-33 cm
PROVENIENS: Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström

Skador, lagningar, lock saknas, ej tillhörande lock medföljer

306638

2015-04-23