Kaffeservis troligtvis Gardner
Klubbat för:
12 000 SEK
Utropspris
10 000 SEK
KAFFESERVIS, 4 dlr, porslin, sannolikt Gardner, Ryssland, förgylld polykrom dekor, märk G, höjd ca 18-33 cm
PROVENIENS: Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström
Skador, lagningar, lock saknas, ej tillhörande lock medföljer
306638
2015-04-23