Byrå tysk
Klubbat för:
6 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
BYRÅ, Tyskland, 1800-talets första hälft, fanérad i flera träslag, mässingsbeslag, höjd ca 90, 102,5x59,5 cm
PROVENIENS:
Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström
Skador, sprickor, senare beslag
306653
2015-04-23