Porslinsfat Kina

Porslinsfat Kina
Porslinsfat Kina
Porslinsfat Kina
Porslinsfat Kina
Porslinsfat Kina
Porslinsfat Kina

Klubbat för:

2 800 SEK

Utropspris

3 000 SEK

FAT, 9 st., porslin, Kina, 1800-tal, dekor i underglasyrblått, längd ca 24-39 cm
PROVENIENS: Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström

Skador, lagningar

306683

2015-04-23