Porslinskål

Porslinskål
Porslinskål
Porslinskål
Porslinskål
Porslinskål
Porslinskål

Klubbat för:

300 SEK

Utropspris

1 000 SEK

SKÅL, porslin, 1900-tal, med kineserande dekor i famille rose, höjd ca 10, diameter ca 24,5 cm
PROVENIENS:
Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström

306684

2015-04-23