Sengustavianskt bord med stenskiva
Klubbat för:
14 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
BORD, med stenskiva, sengustavianskt, 1800-tal, förgylld med skuren pastillagedekor, höjd ca 78, 83x48 cm
PROVENIENS:
Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström
Skador, delar saknas, lösa delar medföljer
306710
2015-04-23