Sengustavianskt bord med stenskiva

Klubbat för:

14 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORD, med stenskiva, sengustavianskt, 1800-tal, förgylld med skuren pastillagedekor, höjd ca 78, 83x48 cm
PROVENIENS:
Disponent Gustaf Vilhelm Georg Kuylenstjerna gift med Iris Looström

Skador, delar saknas, lösa delar medföljer

306710

2015-04-23