Kopp med lock samt fat silver
Klubbat för:
3 000 SEK
Utropspris
4 000 SEK
KOPP med lock, på fat, silver, Osmanska riket, sekelskiftet 1900, tughrastämplade, spår av invändig förgyllning, total höjd 12 cm, diameter 16,5 cm, vikt ca 339 g
Kopp med bucklor längs mynnigskanten
306852
2015-04-23