Kopp med lock samt fat silver

Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver
Kopp med lock samt fat silver

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KOPP med lock, på fat, silver, Osmanska riket, sekelskiftet 1900, tughrastämplade, spår av invändig förgyllning, total höjd 12 cm, diameter 16,5 cm, vikt ca 339 g

Kopp med bucklor längs mynnigskanten

306852

2015-04-23