Siffbord design Eero Saarinen

Siffbord design Eero Saarinen
Siffbord design Eero Saarinen
Siffbord design Eero Saarinen
Siffbord design Eero Saarinen
Siffbord design Eero Saarinen
Siffbord design Eero Saarinen

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

2 000 SEK

EERO SAARINEN, bord, "Tulip", 1900-tal, pelarfot i vitlackerad metall, märkt Arkana undertill, vitmålad träskiva, höjd ca 51, bordsskivans diameter ca 65 cm

Slitage, senare skiva

306863

2015-04-23