Skålfat serveringsfat silver
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
3 500 SEK
SKÅLFAT, SERVERINGSFAT, silver, svenska otydliga stämplar resp. C.G. Hallberg, Stockholm 1917, rokokobrätten, skålfatets diameter 23,5, serveringsfatets längd 36x27 cm, vikt ca 926 g
Ytslitage
306865
2015-04-23