Skålfat serveringsfat silver

Skålfat serveringsfat silver
Skålfat serveringsfat silver
Skålfat serveringsfat silver
Skålfat serveringsfat silver

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

3 500 SEK

SKÅLFAT, SERVERINGSFAT, silver, svenska otydliga stämplar resp. C.G. Hallberg, Stockholm 1917, rokokobrätten, skålfatets diameter 23,5, serveringsfatets längd 36x27 cm, vikt ca 926 g

Ytslitage

306865

2015-04-23