Sven X:et Erixson Yerma
Klubbat för:
3 000 SEK
Arviointi
5 000 SEK
Kuvaus
SVEN X:ET ERIXSON (1899-1970): (6) (hela sviten) "Yerma", signerade, 1949, litografier, ca 25,5 x 36 vardera,
Titlar: Hos Yema, Ute på fältet, Vid tvättplatsen, Yermas hus, Dolores hus, Vid vallfartskapellet
Kuntoraportti
306924
Päivämäärä:
2015-04-24