Fat Carl Harry Stålhane

Fat Carl Harry Stålhane
Fat Carl Harry Stålhane
Fat Carl Harry Stålhane
Fat Carl Harry Stålhane

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CARL HARRY STÅLHANE, skålfat, 1900-tal, Rörstrand, glaserat stengods med dekor av blomster, monogramsignerad CHS samt SÅ. höjd ca 6,5, diameter ca 32 cm

Bruksslitage

306966

2015-04-24