Tripod brons sen Qing

Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing
Tripod brons sen Qing

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

5 000 SEK

TRIPOD, brons, troligtvis 1800-tal, sk Li-ting, rik dekor i relief, motiv av masker, hänklar, rakställda ben, höjd 20,5 cm

Wear, minor holes Slitage, mindre hål

307170

2015-06-01