Karmstolar samt stolar nyrokoko
2015-04-25
307282
| Klubbat belopp | 1 700 SEK |
| Utropspris | 3 000 SEK |
KARMSTOLAR, 1 par, STOLAR, 4 st., nyrokoko, 1800-talets slut, bemålade, bronserad dekor av rocailler, delvis genombrutna, stoppade sitsar, sitthöjd ca 45 cm
PROVENIENS: Fagersta Herrgård
Slitage, fläckar, skador