Dräktdelar för folkdräkt

Dräktdelar för folkdräkt
Dräktdelar för folkdräkt
Dräktdelar för folkdräkt
Dräktdelar för folkdräkt
Dräktdelar för folkdräkt
Dräktdelar för folkdräkt
Dräktdelar för folkdräkt
Dräktdelar för folkdräkt

Klubbat för:

600 SEK

Utropspris

1 000 SEK

DRÄKTDELAR, 7 st., till folkdräkt, 1900-tal, bestående av: linne, underbyxa, överdel i grovt linne, väst, midjeband, kjol samt vantar, kjol, livstycke och väska från Norrbotten, midjeband från Delsbo, läderväska medföljer

Skador, fläckar

307338

2015-04-25