Kaffekanna silver 950 parisarbete
Klubbat för:
8 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
KAFFEKANNA, silver/950, 1800-talets andra hälft rokokostil, stiliserande grotesker, rocailler samt bladdekor, fiskfjällsmönstrad med godronnerad underkropp, svärtat träskaft, stämplad Paillard Freres Paris (1868-1888), höjd 21 cm, vikt ca 585 g
Benknopp saknas
307346
2015-04-26