Kaffekanna silver 950 parisarbete

Klubbat för:

8 600 SEK

Utropspris

3 500 SEK

KAFFEKANNA, silver/950, 1800-talets andra hälft rokokostil, stiliserande grotesker, rocailler samt bladdekor, fiskfjällsmönstrad med godronnerad underkropp, svärtat träskaft, stämplad Paillard Freres Paris (1868-1888), höjd 21 cm, vikt ca 585 g

Benknopp saknas

307346

2015-04-26