Takkrona med fotogenlampa

Takkrona med fotogenlampa
Takkrona med fotogenlampa

Klubbat för:

550 SEK

Utropspris

1 500 SEK

FOTOGENLAMPA, 1900-talets första hälft, jugend, 6 ljusarmar, stomme i koppar och kupa i opak mintgrönt glas, brännarrör, totalhöjd inkl kedja ca 150 cm, diameter ca 65 cm

Smärre skador, en ljuspipa lös med brustet fäste

307405

2015-04-26