Med originallitografier av Peter Dahl.

Klubbat för:

800 SEK

Utropspris

1 500 SEK

DAHL. LINDGREN, TORGNY. Kärleksguden Frö. En levnadsteckning. Stockholm 1988.
Folio. 4 signerade originalitografier (alla, löst bifogade) o.a. ill. Peter Dahl.
Litograferat omslag, skuret övre snitt, i övrigt oskuren. I svart dekorerad klotportfölj.
Upplaga tryckt i 199 numrerade, av författaren och konstnären signerade exemplar, detta detta nummer 47.

307613

2015-04-30