Kaffeservis 1940
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
KAFFESERVIS, 3 dlr., silver, Bruckmann und Söhne, (1804-1973), Tyskland, svenska importstämplar SGB, 1940, hamrad dekor, reliefdekor av blommor, invändigt förgyllda, kannans höjd ca 24 cm, totalvikt ca 1128 g
Monogram samt gravyr undertill
307760
2015-04-28