Kaffeservis 1940

Kaffeservis 1940
Kaffeservis 1940
Kaffeservis 1940
Kaffeservis 1940
Kaffeservis 1940
Kaffeservis 1940
Kaffeservis 1940
Kaffeservis 1940
Kaffeservis 1940
Kaffeservis 1940

Klubbat för:

4 000 SEK

5 000 SEK

KAFFESERVIS, 3 dlr., silver, Bruckmann und Söhne, (1804-1973), Tyskland, svenska importstämplar SGB, 1940, hamrad dekor, reliefdekor av blommor, invändigt förgyllda, kannans höjd ca 24 cm, totalvikt ca 1128 g

Monogram samt gravyr undertill

307760

2015-04-28