Plakett gjutjärn ur den von Brinkmanska samlingen
Klubbat för:
650 SEK
Utropspris
1 500 SEK
PLAKETT, 1800-talets första hälft, sannolikt Tyskland, gjutjärn, motiv föreställande Kristi XXXXX, 24, 8 x 19,5 cm
PROVENIENS: Ur det Brinkmanska skåpet samlat av författaren, diplomaten, kammarherren, friherre Carl Gustaf von Brinkman (1764-1847)
307772
2015-04-28