Plakett gjutjärn ur den von Brinkmanska samlingen

Klubbat för:

650 SEK

Utropspris

1 500 SEK

PLAKETT, 1800-talets första hälft, sannolikt Tyskland, gjutjärn, motiv föreställande Kristi XXXXX, 24, 8 x 19,5 cm
PROVENIENS: Ur det Brinkmanska skåpet samlat av författaren, diplomaten, kammarherren, friherre Carl Gustaf von Brinkman (1764-1847)

307772

2015-04-28