Miniatyrreliefer porträtt och mytologisk scen

Klubbat för:

35 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

MINIATYRRELIEFER, 1700-tal /tidigt 1800-tal, föreställande ett par i barock kläder och frisyrer, ett par i gustavianska käder och frisyrer, samt en scen med mytologiskt motiv, höjd 4-9 cm
PROVENIENS: Ur det Brinkmanska skåpet samlat av författaren, diplomaten, kammarherren, friherre Carl Gustaf von Brinkman (1764-1847)

Smärre skador och slitage

307775

2015-04-28