Miniatyrmålning Jakob Axel Gillberg 1789

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

JAKOB AXEL GILLBERG (1769-1845), porträtt av gustaviansk högreståndsman med Nordstjerneorden, signerad och daterad J. Gillberg 1789, gouache på elfenben, monterad i ram av 18K guld, 4,5 x 3,5 cm

Glas med smärre nagg

307958

2015-05-11