Vauchez fickur i guld

Vauchez fickur i guld
Vauchez fickur i guld
Vauchez fickur i guld
Vauchez fickur i guld
Vauchez fickur i guld
Vauchez fickur i guld
Vauchez fickur i guld
Vauchez fickur i guld

Klubbat för:

19 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

VAUCHEZ, 18 k guld, fickur, ca 1800, Paris, Frankrike, vitemaljerad urtavla med arabiska siffror, bakboett med figurscen i emalj, diameter 47 mm, vikt ca 56 g, inkl. etui

Urtavla med skador och lagningar

307991

2015-05-20