Rörstrand Turkiskt blått

Rörstrand Turkiskt blått
Rörstrand Turkiskt blått
Rörstrand Turkiskt blått
Rörstrand Turkiskt blått
Rörstrand Turkiskt blått
Rörstrand Turkiskt blått
Rörstrand Turkiskt blått
Rörstrand Turkiskt blått

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

RÖRSTRAND, 21 dlr., flintgods, modell Turkiskt Blått, bestående av: terrin, 8 mattallrikar, 7 bordstallrikar, 5 assietter

Missfärgningar, fåtal med nagg, slitage, terrin utan lock med glasyrspricka i botten

308014

2015-04-29