Rörstrand Turkiskt blått
Klubbat för:
1 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
RÖRSTRAND, 21 dlr., flintgods, modell Turkiskt Blått, bestående av: terrin, 8 mattallrikar, 7 bordstallrikar, 5 assietter
Missfärgningar, fåtal med nagg, slitage, terrin utan lock med glasyrspricka i botten
308014
2015-04-29