MIniatyrporträtt 17/1800-tal
Klubbat för:
16 500 SEK
Utropspris
7 500 SEK
MINIATYRPORTRÄTT, 5 st, 17/1800-tal, porträtt av man i allongeperuk, tillskriven Elias Brenner (1647-1717), gouache, monterad som braclett, 2,5 x 2 cm, mansporträtt med röd mantel, David Richters art, gouache, monterad som braclett, 2,5 x 2 cm, mansporträtt i röd rock, tillskriven Olof Arenius (1710-1766), olja på papp, monterad i silver stämplad Stockholm 1940, 4 x 3 cm, mansporträtt i blå rock, gouache, monterad som braclett, 4 x 3,5 cm, erotiskt motiv av munk och bedjande kvinna, gouache, monterad i mässingsram, diameter 6,5 cm
En fuktskadad, en braclett omarbetad till spänne
308048
2015-05-11