Stolar gustavianska stockholmsarbet CJ Wadström

Klubbat för:

7 400 SEK

Utropspris

10 000 SEK

STOLAR, 4 st, gustavianska stockholmsarbeten, signerade CIWS (Carl Johan Wadström, mästare 1788-1816), märkta med Stockholms stolmakarämbetes sigill, bemålade, skulpterade, stoppade sitsar klädda i randig klädsel, sitthöjd ca 45 cm

Renoverade, kompletterade, smärre skador

308068

2015-04-29