Stolar gustavianska stockholmsarbet CJ Wadström
Klubbat för:
7 400 SEK
Utropspris
10 000 SEK
STOLAR, 4 st, gustavianska stockholmsarbeten, signerade CIWS (Carl Johan Wadström, mästare 1788-1816), märkta med Stockholms stolmakarämbetes sigill, bemålade, skulpterade, stoppade sitsar klädda i randig klädsel, sitthöjd ca 45 cm
Renoverade, kompletterade, smärre skador
308068
2015-04-29