Saltkar 1700-tal Kina

Saltkar 1700-tal Kina
Saltkar 1700-tal Kina
Saltkar 1700-tal Kina
Saltkar 1700-tal Kina
Saltkar 1700-tal Kina
Saltkar 1700-tal Kina

Klubbat för:

4 800 SEK

Utropspris

2 000 SEK

SALTKAR, 1 par, porslin, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose med pioner samt bård med guld och järnrött, höjd ca 6 cm

Smärre nagg samt en med smärre lagning på brättet

308351

2015-04-30