Tekanna och koppar 1700-tal Kina

Klubbat för:

9 400 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TEKANNA, KOPPAR med FAT, porslin, Qianlong (1736-1795), dekor i famille rose av pioner, tekannans höjd ca 13, kopparnas höjd med fat 6, fatens diameter 11 cm

Enstaka smärre nagg

308353

2015-04-30