Sybord i mahogny 1800-talets andra hälft
2015-05-01
308502
| Klubbat belopp | 700 SEK |
| Utropspris | 1 500 SEK |
SYBORD, 1800-tal, nyrenässans, mahogny, profilerad skiva, kannelerade ben, låda i sarg, på hjultrissor i mässing, höjd ca 68, 76,5X48 cm
Slitage, fanérskador, spricka, nyckel saknas