Tallrikar vas skål Kina 1700-1800-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500 SEK

TALLRIKAR, 3 st, SKÅL, Qianlong(1736-95), VAS, kantonporslin, 1800-tal, Kina, diameter ca 14,5-23 cm

Slitage/nagg förekommer, vas med sprickor

308529

2015-04-30