Skulptur Goldscheider

Skulptur Goldscheider
Skulptur Goldscheider
Skulptur Goldscheider
Skulptur Goldscheider
Skulptur Goldscheider
Skulptur Goldscheider
Skulptur Goldscheider
Skulptur Goldscheider

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

SKULPTUR, 1900-talets första hälft, holländsk flicka, grönpatinerad zink, patinerad sockel i gips, stämplad a tergo Friedrich Goldscheider samt "reproduced reserve", höjd 80 cm

sockeln med mindre nagg

308632

2015-05-01